Folia do sianokiszonki – na co zwrócić uwagę i gdzie kupimy?

Folia ma ogromny wpływ na jakość uzyskanej sianokiszonki. Umożliwia zajście koniecznych procesów fermentacyjnych i chroni paszę przed zamoknięciem i pleśnią. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając folię do sianokiszonki?

Rozciągliwa, wielowarstwowa folia do sianokiszonki pomaga przygotowywać i przechowywać odżywczą paszę objętościową. Baloty własnej produkcji pozwalają ekonomicznie i bezpiecznie rozplanować dawki żywieniowe dla bydła mięsnego oraz mlecznego.

Bardzo ważne jest jednak ich prawidłowe owinięcie folią, aby stworzyć wewnątrz warunki beztlenowe. Dzięki temu powstają bakterie kwasu mlekowego, które wyzwalają proces fermentacji i przetwarzają składniki zawarte w roślinach na lepiej przyswajalne przez bydło. Aby folia do sianokiszonki mogła spełnić swoje zadane, powinna być wykonana przede wszystkim z trwałego oraz bardzo rozciągliwego produktu.

W inny przypadku, gdy folia ulegnie uszkodzeniu, do wewnątrz beli przedostanie się tlen, który spowoduje pleśń i gnicie paszy.

Jaka powinna być dobra folia do sianokiszonki?

Często rolnicy chcą zaoszczędzić i w celu wykonania sianokiszonki sięgają po zwykłą białą lub przeźroczystą folię stretch. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie chroni ona przygotowanej paszy i nie zapewnia jej odpowiednich warunków do fermentacji.

Przede wszystkim, aby folia mogła spełniać swoje zadanie, powinna być sprecyzowana do owijania sianokiszonki.

Dobre produkty charakteryzują się odpornością na rozerwanie i przebicie podczas owijania beli. Zapewnia szczelność kiszonce i uniemożliwia przedostawanie się powietrza do wnętrza Jest wysoko wydajny, dokładnie przywiera do beli i nie zmienia swoich właściwości pod wpływem działania najróżniejszych warunków atmosferycznych takich jak: deszcz, grad, mróz czy też upał.

To nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę, dokonując wyboru folii do sianokiszonki. Ważna jest również sama kleistość folii. Właśnie to kleistość folii umożliwia utworzenie wymaganych warunków, które sprzyjają fermentacji.

Za pomocą szczelności folii do sianokiszonki, uzyskujemy pasze z wysokim wykładnikiem składników odżywczych, która starczy zwierzętom na długie miesiące.

Dostępne folie do sianokiszonki na rynku

Na rynku można znaleźć folie w różnych kolorach, wielkościach i grubościach. Są wykonane z co najmniej kilku odpornych na uszkodzenia warstw.

Najczęściej spotkamy się z foliami do sianokiszonki 3-warstwowymi, a także tymi 5-warstwowymi. Różnorodność jest także potężna w samych barwach folii. Dobór odpowiedniej barwy nie powinien być przypadkowy.

Nie zapominajmy, że kolory jasne skutecznie odbiją promienie słoneczne, dzięki czemu zapobiegną szkodliwemu nagrzewaniu. Te folie wspaniale sprawdzą się podczas wiosennych i letnich dni, zaś folie do sianokiszonki o ciemnych barwach charakteryzują się większą skuteczność podczas jesiennych dni.

Przed jakimi foliami do sianokiszonki powinniśmy się chronić? Oczywiście są to folie przezroczyste inaczej transparentne. Przezroczysta folia nie zagwarantuje wystarczającej ochrony przed promieniami UV.

Gdzie kupić folię do sianokiszonki?

Wybór folii do sianokiszonki jest olbrzymi, jednak który producent zapewnia najlepszy produkt w najkorzystniejszej cenie?

Dobór odpowiedniej folii powinien odpowiadać naszym potrzebą. Jeżeli folia do sianokiszonki ma posłużyć nam jako produkt ułatwiający przygotowanie paszy dla zwierząt to nie powinniśmy zapomnieć o upewnieniu się czy substancje, które zawiera nie są szkodliwe dla cyklu żywnościowego.

Dowiedzmy się również ile warstw ma przez nas wybrana folia. Mała liczba warstw może nie utrzymać paszy co spowoduje zgnicie pokarmu dla zwierząt. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy liczy się także, jej wysoka kleistość, co gwarantuje nam również jej długą trwałość.

Najlepiej zakupić folie do sianokiszonki u samego producenta folii. Taką firmą jest między innymi Folpol.

Oferta folii w Folpol i to nie tylko te do sianokiszonki ale również folie stretch, folie z nadrukiem, worki foliowe, folie PVC i wiele innych.

Wystarczy tylko skontaktować się z producentem folii do sianokiszonki Folpol i przetestować dostarczone próbki. Jeżeli uzyskany efekt nas usatysfakcjonuje, możemy zakupić większą ilość folii do sianokiszonki, zapewniając swoim zwierzętom paszę na długie miesiące.

Zakup folię do sianokiszonki u producenta folii Folpol.

Poprzedni artykułWybieramy najciekawsze krzewy ozdobne wieloletnie
Następny artykułZwalczanie głowni kukurydzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj