Jak wesprzeć rośliny po zimie i przygotować je na jesienne przymrozki?

fasola szparagowa w tunelu

Rośliny po zimie narażone są na wiele czynników zewnętrznych- środowiskowych i pogodowych- które wykazują negatywne działanie na ich wzrost i prawidłowy rozwój. Najbardziej znane są przymrozki wiosenne, które mogą powodować niszczenie plonów. Czy istnieją skuteczne sposoby radzenia sobie z tym problemem?

Wiosenne przymrozki- czym się charakteryzują?

Z wiosennymi przymrozkami możemy spotkać się podczas nagłych zmian temperatury w momencie, w którym średnia dobowa wynosi powyżej 0, natomiast średnia przy gruncie spada poniżej 0. To w prosty sposób obrazuje sytuacje, w których w dzień temperatura jest plusowa natomiast w nocy spada poniżej 0 st. C co jest częstym zjawiskiem w tym okresie. Najgroźniejsze z nich przytrafiają się w maju- pomiędzy 13.05 a 15.05 i nazywane są zazwyczaj zimnymi ogrodnikami. Są przyczyną znaczących strat upraw, dlatego też warto odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć stosując odpowiednie nawozy bezchlorkowe. To ważny komunikat sadowniczy, do którego warto się zastosować.

pomidor rozsada

Jakie nawozy dla sadowników warto stosować po okresie zimowym?

Po okresie zimowym bezpośrednio przed wiosennymi przymrozkami warto zastosować odpowiednie wsparcie, które pozwoli roślinom się rozwijać. Największą skutecznością wykazują się tutaj dolistne nawozy sadownicze w formie stymulatorów. Stosowane bezpośrednio przed spodziewanymi sytuacjami stresogennymi oraz w trakcie wegetacji pozwalają zapewnić najlepszą skuteczność.

Biostymulatory Ergostim XG stosowane w uprawie roślin wykazują pozytywne działanie o wielowymiarowym znaczeniu, które pozwala wspomóc prawidłowy wzrost i rozwój roślin również pomimo czynników stresogennych. To pozytywnie odbija się na wielkości plonów oraz ich jakości. Nawozy sadownicze takie jak Ergostim XG pozwalają zwiększyć odporność roślin na wahania temperaturowe (np. wiosenne przymrozki), wilgotność, susze oraz pozwala roślinom szybko powrócić do zdrowia. Aplikując stymulatory wzrostu sadownicze w odpowiednim czasie mamy pewność, że roślina będzie zdecydowanie bardziej odporna również na późniejsze czynniki mające negatywny wpływ na rozwój.

borówka

Ważne komunikaty sadownicze- nawożenie upraw ma duże znaczenie

Nawożenie sadów ma duże znaczenie ze względu na jakość i ilość uzyskanych plonów. Jest ono dobrą i skuteczną taktyką pielęgnacyjną, która pozwala pozbyć się problemów związanymi ze stresami i niekorzystnymi warunkami. Oczywiście innymi aspektami będzie charakteryzować się nawożenie sadu jabłoniowego, a innymi nawożenie upraw warzywniczych, niemniej jednak w obu przypadkach warto zastosować preparaty o wysokiej biodostępności i kompleksowym działaniu takie jak właśnie biostymulatory.

buraki ćwikłowe

Komunikat warzywniczy- zadbaj o właściwe przygotowanie rozsady

Nawozy warzywnicze takie jak zestaw Radipak to odpowiednie połączenie preparatów o różnym działaniu i przeznaczeniu, które stosowane w odpowiednim protokole wzmacniają rośliny w sposób kompleksowy. W jego skład wchodzą produkty mineralne, organiczne oraz hormonalne. Stosując je widoczna jest znaczna poprawa już na początkowym etapie wzrostu roślin oraz systemu korzeniowego. To doskonały środek podczas przygotowywania rozsady. nawozy dla warzywnictwa to również obowiązkowy element podczas wzmacniania sadzonek.

papryka w tunelu

Sprzedaż nawozów sadowniczych- postaw na profesjonalne doradztwo sadownicze

Decydując się na zakup wybranych środków warto zadbać o sprawdzone oferty. Doświadczony dystrybutor nawozów zaoferuje nam pełne wsparcie i doradztwo w taki sposób, aby móc wybrać najbardziej odpowiedni produkt dopasowany do potrzeb. Wybierając profesjonalne zaopatrzenie sadownictwa mamy pewność, że wybrane przez nas środki wykażą się pozytywnym działaniem podczas wszelkiego rodzaju problemów. Zarówno dystrybutor środków ochrony roślin, nawozów jak innych ofert takich jak opryski sadownicze powinien dopasować swoją ofertę do indywidualnych potrzeb. To również profesjonalne doradztwo warzywnicze na każdym etapie realizacji zlecenia. Warto więc wybierać świadomie i wybierać tylko najkorzystniejsze oferty – sprawdź na frusto.pl

Poprzedni artykułPaliwa alkilatowe, a zmiany klimatyczne
Następny artykułCięcie mechaniczne w sadach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj