Nowoczesne rozwiązania w nawożeniu ziemi

Odpowiednie nawożenie gleby to kluczowy czynnik przy dbaniu o to, aby nasze plony były jak najbardziej dorodne i okazałe, tym samym przynosząc jak największe zyski. Istnieje wiele metod nawożenia gleby, jednak nie wszystkie one są równie skuteczne. Obecnie na rynku istnieją firmy stosujące nowoczesne, bardziej wydajne technologie, którym warto się przyjrzeć.

Jedną z takich firm są nawozy Adob, specjalizująca się w produkcji chelatów mikroelementowych. Nowatorskie podejście i zastosowanie technologii 2.0 czyni z nich jednego z liderów branży. Na czym polega ich sukces i czym nich nawozy wyróżniają się pośród konkurencji?

Nawozy 2.0

Technologia 2.0 cechuje się udoskonaleniem parametrów cieczy roboczej, a tym samym obniżeniem napięć powierzchniowych kropli nawozu, co skutkuje zmniejszeniem jej kąta nawilżania.

Nawozy 2.0 charakteryzują się nie tylko bardziej równomiernym i całościowym pokrywaniem blaszki liściowej, lecz ponadto krople nawozu są płaskie, dzięki czemu znika problem spływania ich do blaszki liściowej.

Co oznacza to w praktyce? Składniki pokarmowe zawarte w nawozie są lepiej przyswajalne przez rośliny, tym samym zwiększając efektywność nawozu.

Nawozy 2.0 to innowacyjność, skuteczność oraz bezpieczeństwo. Pokrywają one liście równomiernymi oraz płaskimi kroplami nawozu, z czym wiąże się szereg korzyści. Zmniejszone napięcia powierzchniowe kropli nawozu to tym samym lepsza efektywność.

Nawozy siarkowe

Jednym z kluczowych produktów firmy nawozy Adob są nawozy siarkowe – https://adob.com.pl/nawozy/nawozy-siarkowe/. Jest to nawóz mieszany, charakteryzujący się dużą zawartością siarki, w okolicach 44%. Ponadto nawóz ten zawiera również azot, magnez oraz mangan. Nawóz cechuje szybkie i kompletne rozpuszczanie się w wodzie. 

Znajduje on zastosowanie w dolistnym nawożeniu upraw rolniczych, warzywniczych oraz sadowniczych. W szczególności zalecany jest do nawożenia upraw wrażliwych na niedobory siarki. Rośliny cechujące się wrażliwością na tego typu niedobór to na przykład rzepak lub warzywa kapustne. Gleby, na których rosną te rośliny, zwykle są ubogie w siarkę, dzięki czemu nawozy siarkowe okazują się idealnym rozwiązaniem.

Cechy nawozu siarkowego to między innymi łatwość mieszania, bardzo szybka rozpuszczalność, szybkie likwidowanie niedoborów,  a także działanie interwencyjne oraz zapobiegawcze.

Szeroki wybór nawozów cechujących się doskonałą skutecznością oraz nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi czyni firmę nawozy Adob wartą obserwowania, oraz zapoznania się z oferowanym przez nią asortymentem.

Poprzedni artykułNowoczesne wyposażenie pieczarkarni – dlaczego jest tak ważne
Następny artykuł3 zastosowania kubka papierowego, które musisz znać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj