Nowoczesne wyposażenie pieczarkarni – dlaczego jest tak ważne

Każdy, kto miał styczność z tym biznesem z całą pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że tylko dobrze doinwestowana pieczarkarnia będzie przynosiła odpowiednie zbiory i będzie dochodowa. Na jakie wyposażenie pieczarkarni powinniśmy więc postawić, jeśli planujemy pierwszy zakup lub modernizację już działającej pieczarkarni?

Regały do pieczarkarni

Na wyposażenie pieczarkarni składają się przede wszystkim regały. Wykonane na wymiar z aluminium posłużą w pełni swoich właściwości przez całą żywotność pieczarkarni, gwarantując odpowiednie rozproszenie światła w komorach uprawowych, co podwyższa jakość i szybkość zbioru.

Maty pod podłoże

System regałów, czyli najpopularniejszy system do uprawy pieczarek, wymaga także odpowiedniego doboru mat pod podłoże. Wysokiej jakości maty będą odpowiednio wytrzymałe, nie będą się kurczyć ani rozszerzać, zagwarantują przepływ powietrza, wysoki poziom higieny i pełnię właściwości nawet przez 15 lat.

Wózki do zbioru pieczarek

Elektryczny wózek do zbioru pieczarek z regału uprawowego to gwarancja większych zarobków. Dzięki niemu przyspieszysz zbiór grzyba, zwiększysz wydajność zbioru w tej samej jednostce czasu, ułatwisz zbiór z dolnej półki regału oraz zwiększysz plony na metr kwadratowy uprawy.

Oświetlenie pieczarkarni

Uprawa pieczarek wymaga także trwałego oświetlenia, odpornego na wodę i parę wodną. Lampy do pieczarkarni powinny spełniać warunek szczelności IP68. Zagwarantuje to bezawaryjną pracę i wyeliminuje koszt serwisowania i konieczności zakupu nowych lamp.

Sterowanie klimatem

Kontrola każdego etapu wzrostu pieczarek, poprzez sterowanie klimatem pieczarkarni, to bezapelacyjnie szansa na zwiększenie plonów oraz uzyskanie jednorodnego zbioru. Dodatkowo oszczędzamy energię na wentylacji, ogrzewaniu czy chłodzeniu, nie tracąc na jakości grzyba.

System nawadniania pieczarek

Nie tylko sterowanie klimatem ma znaczenie. Równie ważne jest także kontrolowanie procesu podlewania. Zautomatyzowany system podpółkowy to gwarancja zoptymalizowanego podlewania w całym okresie uprawy. Zapewni nam jednorodność plonu, dzięki precyzyjnemu nawodnieniu i odpowiedniej ilości wody na metr kwadratowy plonu.

Pokrycie tuneli

Wysokiej jakości materiał, którym pokryte są tunele, odgrywa znaczącą rolę, jeśli chodzi o jego żywotność i zachowanie pełni właściwości. Stawiając na pokrycie tuneli wysokiej jakości, wybieramy 10 do 15 lat ich dobrego funkcjonowania, bez przenikania, uszkodzeń z powodu panujących warunków atmosferycznych czy zjawiska powstawania dziur.

Wagi do pieczarek

Wysokiej jakości waga na baterie to must have, jeśli mowa o nowoczesnym wyposażeniu pieczarkarni. Zapewnia precyzyjne ważenie, posiada łatwą w utrzymaniu czystości konstrukcję, jest nierdzewna. Wybierając wagę na baterie eliminujemy także konieczność ładowania oraz ewentualne uszkodzenia przewodu lub wtyczki, zyskując w pełni przenośne i ekonomiczne urządzenie.

Noże do zbierania pieczarek

Wysoka jakość, trwałość, odpowiedni kształt rączki oraz ostrza ze stali nierdzewnej to charakterystyka dobrego noża do zbierania pieczarek. Wybierając dobrej jakości noże do pieczarek stawiamy na wysoką żywotność i długą pracę bez potencjalnego uszkodzenia.

Nowoczesne, wysokiej jakości wyposażenie pieczarkarni jest niezbędne do tego, aby pieczarkarnia mogła długoterminowo zarabiać więcej, dzięki jednorodnym i wysokim plonom, niższym kosztom produkcji i efektywnym zbiorom. Dobry jakościowo sprzęt, spełniający wszelkie normy, nowoczesny, pochodzący od sprawdzonego i doświadczonego dostawy GROWTIME, to szansa na obniżenie kosztów stałych i generowanie odpowiednich zysków z prowadzonej pieczarkarni.

Poprzedni artykułBIO żywność na każdy dzień
Następny artykułNowoczesne rozwiązania w nawożeniu ziemi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj