Zbiorniki na rsm, paliwo i deszczówkę – szerokie możliwości nowoczesnych gospodarstw rolnych

Zbiorniki na rsm, paliwo i deszczówkę – szerokie możliwości nowoczesnych gospodarstw rolnych

Nowoczesne gospodarstwa rolne daleko różnią się od tych prowadzonych zaledwie przed kilkunastoma laty. Innowacyjne technologie i powszechna automatyzacja pozwoliły przedsiębiorcom pracować wydajniej, oszczędzając przy tym własne siły. Co jednak istotne, kluczowe w odniesieniu sukcesu jest odpowiednie zaplecze sprzętowe i magazynowanie produktów jak nawozy płynne czy paliwo. A do tego potrzebne są wysokiej jakości zbiorniki…

  1. Zbiorniki do nawozów płynnych.
  2. Dwupłaszczowy zbiornik na paliwo.
  3. Zbiorniki nie tylko na nawozy płynne.

Do przechowywania nawozów płynnych, paliwa, ale i innych cieczy, w tym wody deszczowej, niezbędne są pojemne i wytrzymałe zbiorniki. W gospodarstwie rolnym nie można sobie pozwolić na wyczerpanie zapasów, gdyż zatrzyma to funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Co więcej, bardzo często nawozy oraz paliwo kupujemy w określonym czasie, kiedy ich cena nie jest wygórowana. Jak je magazynwać?

Zbiorniki do nawozów płynnych

RSM, czyli nawóz azotowy, należy przechowywać w odpowiednich do tego warunkach. Idealne na te nawozy płynne zbiorniki wykonane są z tworzywa sztucznego – polietylenu. Jest to materiał wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie warunków atmosferycznych. Ponadto łatwe czyszczenie zbiornika na rsm pozwala szybko przystosować go do ponownego wykorzystania. Pamiętajmy, aby wybierać pojemne zbiorniki na rsm zdolne pomieścić nawet 20 000 l nawozu.

Dwupłaszczowy zbiornik na paliwo

Dostęp do paliwa w gospodarstwie rolnym jest równie istotny, co do nawozów płynnych. Trudno wyobrazić sobie sytuację, żeby za każdym razem kierować się na stację benzynową, kiedy jest potrzebne paliwo do danej maszyny! Problem rozwiąże zbiornik dwupłaszczowy na paliwo, dzięki któremu możemy zmagazynować sporą ilość oleju napędowego. Umożliwi on także szybkie jego tankowanie. Wytrzymały, odporny na działanie warunków atmosferycznych – czego chcieć więcej?

Zbiorniki nie tylko na nawozy płynne

Zbiorniki na rsm czy olej napędowy to nie jedyne profesjonalne konstrukcje dostępne dla nowoczesnych gospodarstw rolnych. W zasięgu przedsiębiorcy pozostają również zbiorniki na deszczówkę. Zbierana woda opadowa może zostać wykorzystana do podlewania roślin, co w rolnictwie jest niezbędne, a nawet (po wcześniejszym przystosowaniu) do spłukiwania w toalecie i zasilania pralki. Co za tym idzie, pojemny zbiornik na deszczówkę (zwłaszcza modele montowane pod ziemią) wprowadzają olbrzymie oszczędności w zużyciu wody.

Poprzedni artykułCo składa się na gospodarstwo rolne?
Następny artykułCzy czyszczenie silosów jest ważne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj